HR / Personální oddělení

„Dobrý personalista je duší celé firmy.”

Budujte dobré vztahy

Potřebujete aktivní a stabilní kolektiv, nebo nabrat nové lidi, kteří k vám dobře zapadnou? Dbejte na kvalitu vašeho HR oddělení. Jaké bude HR, takoví budou i ostatní zaměstnanci. Nechte personalisty kultivovat vaši firmu a nedopusťte, aby se stali jen poslušnými vykonavateli příkazů shora.

Chcete vědět, jestli jsou zaměstnanci u Vás spokojení? Víte, jak se jim daří, přemýšlíte nad tím, co by jim pomohlo k lepšímu výkonu? Rádi byste vybudovali stabilní, aktivní kolektiv, který potáhne za jeden provaz? Potřebujete nabrat pár nových lidí, kteří dobře zapadnou, nebo jste třeba zjistili, že Vaší firmě chybí trochu větší pestrost? Ve všech těchto věcech Vám pomůže kvalitní HR oddělení. Dobrý personalista je duší firmy, dokáže upozornit na problémy, umí navázat kvalitní komunikaci mezi všemi vrstvami ve firmě. Nebojí se poukázat na to, co nefunguje, má nápady, jak to vyřešit. Jedním slovem jde o strategickou pozici.

Pokud chcete spokojené a loajální zaměstnance, začněte u personálního oddělení. Jaké bude právě ono, takoví budou i ostatní zaměstnanci. Vybudujte ze svých HR odborníků spojnici mezi vedením a ostatními zaměstnanci a nechte je, aby Vaši firmu kultivovali. Nedopusťte, aby se z nich stali jen poslušní vykonavatelé Vašich příkazů, neosekejte jejich činnost na nábor zaměstnanců a výpočet mezd, ale využijte jejich potenciál na 100 %.

Máme za sebou zkušenosti s více než 1000 pohovorů a náborů, dokážeme Vám proto poradit, jak na výběr zaměstnanců, kteří Vám pomohou v rozvoji firmy a kteří zapadnou do firemní kultury. Poradíme Vám, jak měřit fluktuaci, spokojenost zaměstnanců ve firmě, nastavíme kompetenční modely, které Vašim personalistům usnadní práci a maximálně zvýší efektivitu práce ve Vaší firmě.

Vzdělávání zaměstnanců je stejně nezbytné jako všechny technické inovace, na které si jen vzpomenete. Investice do vzdělávání je zásadní pro Vaši konkurenceschopnost a je jedno, jestli potřebujete dobře proškolené lidi kvůli nové automatizované lince nebo jestli chcete zvýšit úroveň péče o své zákazníky. Každé vzdělání podpoří vybudování funkčního a kvalitního kolektivu. Pomůžeme Vám zorientovat se v množství nabídek, nastavíme strategii vzdělávání zaměstnanců šitou na míru právě Vám.

Nedílnou součástí práce personalisty je i péče o pracovněprávní dokumenty. Nejde o pár papírů, ale o pořádný stoh, ve kterém se lze lehce zahrabat tak, že už v něm svého personalistu nikdy nenajdete. Namátkou – na hlavu HR oddělení padá veškerá náborová dokumentace, kolektivní smlouvy, vnitřní předpisy, BOZP a GDPR dokumenty, pracovní řád. Abyste pomohli personalistovi věnovat se důležitějším úkolům než snaze najít cestu ze stohu ven na denní světlo, pomůžeme Vám s revizí všech dokumentů, zkontrolujeme, jestli Vám něco neuteklo a pomůžeme vše nastavit tak, aby byla dokumentace funkční a v pořádku. 

Poskytneme vám
důkladnou revizi vašeho HR

Pomůžeme vám s náborem, péčí o zaměstnance i právní stránkou HR.

Vybudujeme dobrý kolektiv


– Pomůžeme najít ty pravé zaměstance, kteří budou vaši firmu rozvíjet a zapadnou do vaší kultury.
– Poradíme, jak měřit fluktuaci a spokojenost zaměstnanců.
– Nastavíme kompetenční modely, které vašim personalistům uvolní ruce.

Nastavíme vzdělávání zaměstnanců


– Pomůžeme vám zorientovat se v nabídkách vzdělávání.
– Nastavíme strategii vzdělávání tak, aby dávala vaší firmě co největší smysl.

Zkontrolujeme veškeré pracovně–právní dokumenty


– Projdeme veškeré dokumenty, které má HR na starosti a zkontrolujeme, jestli vám něco neuniklo.
– Pomůžeme nastavit administrativní stránku HR tak, aby byla funkční a dlouhodobě v pořádku.